Kāpēc dati uzņēmumā ir tik svarīgi?

Agnese Lapiņa marts 18, 2021 0 Comments

 

Mūsdienās ievākt datus par dažādiem notiekošajiem procesiem kļuvis salīdzinoši vienkārši. Tomēr tas ir kļuvis tik vienkārši, ka dažreiz ievākto datu var palikt pārāk daudz un pazūd izpratne par tiem. 

Kuriem uzņēmuma pārdošanas, mārketinga un ražošanas rādītājiem būtu nepieciešams sekot līdzi un kapēc to vajag darīt?

 

1. Dati palīdz pieņemt pareizākus lēmumus;

 

Kad nonāc situācijā, kurā Tev nepieciešams izvēlēties starp kādu no risinājumiem, lai mazinātu uzņēmuma izmaksas, grūti saprast, kurš ceļš būs pareizais. 

Sekojot līdzi tam, cik kurš no taviem produktiem ienes naudu vai kuri mārketinga virzieni Tev darbojas vislabāk, iespējams likvidēt visu lieko un bezjēdzīgo. Tādējādi notiek uzņēmuma procesu optimizācija, atstājot tikai pašu efektīvāko.

 

2. Dati spēj atrisināt daudzas problēmas;

 

Mēs savā uzņēmumā izmantojam Vadības Atsekošanas tabulu, kurā pārskatāmi redzami visi dati par uzņēmuma mārketingu, pārdošanu, ieņēmumiem un izdevumiem un ražošanu kā tādu. 

Šis pārskats sastāv no divām sadaļām: Mēneša un Nedēļas pārskats.

Šo failu iespējams pielāgot, lai atrastu “klupšanas akmeņus” savas uzņēmējdarbības procesā un atrisinātu tos. 

Kāpēc tas vispār ir nepieciešams? Lai varētu identificēt potenciālu problēmu un izvairītos no tās laicīgi, nevis tad, kad to vairs nav iespējams ietekmēt un izlabot. 

 

Mans ieteikums: saglabā šos failus gadu no gada, lai varētu atskatīties atpakaļ un redzēt savu izaugsmi katrā no jomām. 

 

Savu Vadības Atsekošanas Tabulu un tās izmantošanas pamācību saņem šeit bezmaksas:

https://www.facebook.com/watch/?v=797221217770407

 

3. Ar datiem iespējams precīzāk izprast sava uzņēmuma procesus;

 

Dati palīdz izprast un uzlabot biznesa procesus, lai jūs varētu samazināt izšķērdēto naudu un laiku. 

“Turpinu ieguldīt naudu un netieku uz priekšu, katru mēnesi rezultāti sarūk. Man nav ne jausmas, cik daudz līdzekļu es ieguldu mārketingā un kādu rezultātu tas piegādā.” 

Pazīstama situācija?

Bieži aprunājoties ar uzņēmējiem, viņiem pat nav ne jausmas, kuriem rādītājiem kurā biznesa posmā nepieciešams sekot līdzi. Mums kā digitālā mārketinga uzņēmumam bez datiem nav iespējams noteikt to, kāda ir mūsu investētās naudas atdeve reklāmās vai kurā pārdošanas posmā radusies aizķeršanās. 

Viens no pamatnosacījumiem efektīvai uzņēmējdarbībai ir statistika un dati, lai zinātu, kā un kuras pozīcijas nepieciešams uzlabot. 

Kā Teicis Edvards Demings: “Bez datiem Tu esi tikai kārtējais cilvēks ar savu viedokli”.

 

4. Ar datu palīdzību var novērot tendences kādas sastopamas tavu klientu uzvedībā;

 

Apkopojot minētos datus konkrētā laika griezumā, var novērot kuros periodos jūsu klienti ir aktīvāki, kuros brīžos labāk publicēt ierakstus un reklāmas, kuras taktikas un pieejas darbojas. Jo ilgāks un vienkāršāk piemērojams šo datu ievākšanas un dokumentēšanas periods, jo precīzāka būs konkrētā tendence. 

Ik pa laikam saliekot blakus reālo situāciju ar sasniedzamajiem mērķiem, iespējams sevi papildus motivēt, lai arvien vairāk spētu pietuvoties šiem mērķiem un šādā veidā uzstādītu jaunus rekordus. 

Šodien sava biznesa vadīšana ar datu palīdzību ir vispārējs standarts. Ja neizmantojat datus, lai atklātu ieskatu, kas vadīs jūsu biznesu nākotnē, jūs beigsiet sava biznesa eksistenci tagadnē. 

 

Šie bija 4 principi, kādēļ Tev vajadzētu izprast savu uzņēmumu ar datu palīdzību. Ceru, ka Tev tie noderēs.

Stay Sharp!

AboutAgnese Lapiņa
Universālais kareivis | Kompakta izmērā | Brutāli atsaucīga | Novēršu haosu un asistēju visos uzņēmuma procesos
In Socials: