Kā attīstīt efektīvu personīgo disciplīnu?

Agnese Lapiņa oktobris 27, 2020 0 Comments

Vai arī Tev vairākas reizes gadījies tā, ka apsolies sev uzlabot savu personīgo disciplīnu? Taču to nekad neizpildi?

Kādreiz, kad uznākusi motivācija esi piesēdies pie datora, uztaisījis skaistu, pa krāsām sadalītu uzskaites tabulu. Tajā plāno atzīmēt darbības plānu un jau iztēlojies, kā piepildīsi visus savus sapņus un mērķus. Esi nolēmis, ka uzsāksi jaunu ikdienas rutīnu, esot produktīvs, sportojot un ceļoties agrāk.

Galu galā attopies, ka neesi izpildījis nevienu no šiem personīgajiem solījumiem. Un tas viss tikai tāpēc, ka dažādi “dzīves atgadījumi stājās ceļā”.

Kā atbrīvoties no attaisnojumiem pašam sev un ieviest savā ikdienā ilgtspējīgus paradumus?

Lasi tālāk un uzzini, kā motivēt sevi un spēt pieturēties pie saviem mērķiem ar personīgās disciplīnas palīdzību.

Kas ir disciplīnas pamatā?

Lai attīstītu personīgo disciplīnu pilnīgi noteikti nav svarīgi vai tu iegādājies pašu dārgāko laika plānošanas aplikāciju vai vienkāršu burtnīcu.

Ja tu nebūsi spējīgs šos sev vēlamos paradumus pats piekopt ikdienā, visa plānošana būs bezjēdzīga.

Disciplīna balstās uz emocionālo stāvokli. Tev ir jābūt ne tikai vēlmei uztrenēt savu personīgo disciplīnu, bet arī nepieciešams pārveidot savu domāšanas veidu un pasaules redzējumu.

Kāpēc tu vēlies būt disciplinēts?

Pajautā sev: kas ir tas, ko es vēlos sasniegt?

Mēģinot sasniegt kādu mērķi, kas tevi pašu neinteresē, bet kas tev it kā “būtu jādara”, NEKAD tas neizdosies un tu nebūsi patiesi gandarīts par padarīto.

Lai spētu tiekties uz saviem mērķiem, vajag saprast, kāpēc tu to vēlies. Ja tu vēl neesi uzstādījis konkrētu mērķi, tad būs pavisam vienkārši padoties, kad tu saskarsies ar pirmajiem šķēršļiem.

Ja tu konkrēti definēsi savas vēlmes, tev nebūs sevi jāmotivē mākslīgi. Motivācija radīsies pati no sevis.

Domāšanas veids.

Ir jāsaprot, ka neviens cilvēks nav spējīgs kļūt par panākumu mašīnu, kas nekad nekļūdās.

Tev nav sevi jānosoda, ja kādreiz gadās nonākt strupceļā un neizpildīt visu ieplānoto.

Nav vajadzības celt savas ekspektācijas, par to, ka pēkšņi vienas dienas laikā tu būsi spējīgs atteikties no visiem kārdinājumiem. Vairs neēdīsi nevienu kūciņu un negribēsi kādu dienu pagulēt ilgāk vai neaiziet uz sporta zāli.

Ikdienā pamazām un kontrolēti ieviešot sev vēlamos paradumus, izdosies sasniegt vairāk no ieplānotā. Pat ja tu apskati savu mērķi un saproti, ka to neizdarīsi, neapstājies. Izpildi pirmo soli no šī mērķa un sajutīsi, ka labāk ir paveikt vienu mazu solīti tuvāk iecerētajam, nekā neizdarīt neko.

Mācies atturēties.

Lai attīstītu savu disciplīnu dabīgā veidā, iemācies atturēties no kārdinājumiem, kas “karājas degungalā”. Īpaši tad, ja apzinies, ko šī kļūda nozīmēs ilgtermiņā.

Kad esam bērni, mūs vecāki pieradina. Līdz ko mēs kaut ko vēlamies: ēst, gulēt vai lai mums pievērš uzmanību, mēs to saņemam tūlītēji. Tomēr, ja tev ir svarīga personīgā izaugsme, nepieciešams sevi trenēt. Zinātniski pierādīts, ka jo vairāk mēs pieaugam, jo vairāk mēs esam spējīgi uzturēt savu personīgo disciplīnu tieši šādā veidā.

Ar laiku pierodot pie diskomforta sajūtas, rodas spēcīga motivācija sasniegt galā uzstādīto lielo mērķi. Ikreiz, kad tu nolem nogaidīt un tiekties uz savu mērķi līdz galam, tu izdari pakalpojumu pats sev.

Atbrīvojies no kārdinājumiem.

Vairāki pētījumi pierādījuši, ka spiežot sevi atturēties no kārdinājumiem atkal un atkal, netiek izstrādāts pieradums vai jebkāda disciplīna.

Daudz efektīvāk ir atbrīvoties no potenciāliem kārdinājumiem un novākt tos no sava redzesloka. Tādējādi pat netiks pieļauta iespēja, ka pēkšņi šī vēlme “nogrēkot” radīsies pati no sevis.

Pievērs uzmanību liekām rīcībām, kas nenes rezultātu.

Pētījumi liecina, par to, ka strādājoši cilvēki un jaunieši savos telefonos skrullējot caur sociālajiem medijiem ikdienā patērē aptuveni piecas stundas dienā. Sarēķinot nedēļā, tās jau ir 35 stundas.

Vai tiešām bezjēdzīga īstermiņa izklaide telefonā tev palīdzēs sasniegt savu mērķi ātrāk?

Ir vērts aizdomāties un sašķirot savas prioritātes, kuras tad tiešām ir vērtīgas. Iztēlojies, ja katru dienu tev dienas produktīvajai daļai klāt nāktu piecas stundas. Skan lieliski, vai ne? Tad sāc izmantot savu laiku vērtīgi!

Fokusu var uztrenēt.

Saglabāt savu uzmanību uz vienu konkrētu darbību nav vienkārši.

Pavēro, cik ilgu laiku tu esi spējīgs darīt vienu konkrētu darbību ar pilnu koncentrēšanos uz šo procesu. Pēc cik ilga tu novērsies? Iespējams, tās ir desmit minūtes, kad pēkšņi izdomā paskatīties kaut ko Instagramā vai iziet cauri e-pastiem.

Ar laiku, domājot līdzi un uzņemot laiku, cik ilgi esi spējīgs izturēt koncentrējoties uz vienu konkrētu darbību šo laiku iespējams pagarināt maksimāli ilgāku.

Mūsu komanda ik dienu mācās ko jaunu un trenē savu uzmanību, lai spētu pēc iespējas īsākā laikā izdarīt vairāk. Vai vēlies iemacīties savu laiku izmantot pilnvērtīgi un sasniegt savus mērķus? Ieskaties šeit! 

AboutAgnese Lapiņa
Universālais kareivis | Kompakta izmērā | Brutāli atsaucīga | Novēršu haosu un asistēju visos uzņēmuma procesos
In Socials: